בניהול ד"ר קרלוס רוזנברג - רופא נשים מיילד ונתי רוזנברג - דולה

קורס הכנה לניתוח קיסרי / קורס הכנה ללידה קיסרית

ניתוח קיסרי היא לידה לכל דבר, במהלך הלידה הקיסרית שלך יגיח לעולם תינוקכם ואיתו אמא ואבא חדשים. 
כמו לקראת כל לידה אחרת, כדאי ומומלץ להתכונן לאירוע משמח זה. לצד הידע הרחב, תחשפו לדרך הנכונה ללוות את התינוק שלכם בשביל הלידה הקיסרית יחד אתכם כמשפחה ובכך לדאוג לחווייה טובה והתחלה רכה עבורכם ועבור התינוק שלכם


למי מיועד הקורס הכנה לניתוח קיסרי?
קורס הכנה לניתוח קיסרי מיועד לנשים שיודעות שתלדנה בניתוח קיסרי מתוזמן.


למה צריך קורס הכנה לניתוח קיסרי?
בדומה לקורס הכנה ללידה רגילה, ניתוח קיסרי זאת דרך להביא תינוק לעולם, זו דרך ללדת. הכנה מקודמת תפחית את רמת החששות והאי ודאות, תעניק לך ולבן זוגך מידע לגבי סוגיות בהן יש ערוצי בחירה כגון: קיסרי טבעי, אפס הפרדה, שיטות ביות ועוד. במהלך הקורס, תיחשפו לגישה הייחודית שפיתח ד"ר רוזנברג ותלמדו על דרך חווייתית ללוות את התינוק שלכם שבבטן בתהליך הלידה שלו.


תכנים של קורס הכנה לניתוח קיסרי 
הכנה לקראת הניתוח: רישום, בדיקות, היום שלפני. הכנה רגשית, שינויים בגוף האישה בהריון ומייד אחרי הניתוח, שינוי במערכות העובר מייד עם לידתו, הכל אודות הניתוח: איך מתבצע ניתוח קיסרי, איך מאורגן חדר ניתוח, מי הצוות שמנתח, מקום בן הזוג בניתוח ובתקופה המיידית אחריו, התאוששות, החלמה, חזרה לתפקוד מלא, הצלקת. הנקה, חיסונים, אמבטיות, ארגון סביבת היילוד, הורות ראשונית, דרכי התמודדות עם הניתוח בהיבט הרגשי, מידע על הריון נוסף לאחר קיסרי, ועוד.


 מה מיוחד בקורס הכנה לקיסרי במרכז "הרחם"
 קורס הכנה לניתוח קיסרי, מועבר באופן אישי על ידי ד"ר קרלוס רוזנברג- רופא נשים בכיר, מומחה בלידות וניתוחים קיסריים ונתי רוזנברג – דולה , מדריכת הכנה ללידה והורות, דולה פוסט פארטום ומנהלת מועדון יולדות בבית חולים מאיר. זהו הקורס היחיד בארץ  המועבר  ע"י רופא המנוסה עם מציאות בתי החולים ושירותי האשפוז ליולדת ולתינוק. הידע הרחב מאפשר לייעץ למשתתפי הקורס, בנוגע לדרכים הפרטניות המתאימות לכל משפחה בדרך. גם ד"ר רוזנברג וגם נתי,  רואים בהכנת זוגות להורות ובליוויים בהריון ובלידה שליחות חשובה, מה שמביא אותם לצקת לתוך הקורס את הידע הרב בתחומים אלה לצד ניסיון עשיר שנצבר עם השנים. העבודה המשותפת המתואמת ביניהם יוצרת אווירה הרמונית אשר מהווה סביבה אופטימלית להעברת התכנים.


 ומה עם התינוק במקרה של ניתוח קיסרי?
 צרכיו של התינוק שנולד בניתוח קיסרי, זהים לצרכיו של זה שנולד בלידה רגילה. אצל נשים שעוברות ניתוח קיסרי, מתעורר קושי פיזי מייד עם סיום הניתוח. קושי זה נובע מההרדמה, מהכאבים, ומהתנאים הדרושים להחלמה טובה של ניתוח בטן. בקורס הכנה לניתוח קיסרי, אתם תתוודעו לדרכי התמודדות עם מגבלות אלה, על מנת שהתינוק שלכם יקבל מענה לצרכיו בדרך מיטבית.

 מקום בן הזוג בניתוח קיסרי
 ניתוח קיסרי מתוזמן/אלקטיבי הוא ניתוח קיסרי שהמועד שלו נקבע מראש. בניתוח קיסרי מסוג זה, קיימת אפשרות לבן הזוג של היולדת להיות נוכח בזמן הניתוח. בקורס הכנה לניתוח קיסרי נכין אתכם לאירוע זה. 

היקף קורס הכנה לניתוח קיסרי
שני מפגשים של כ – 3 שעות כל מפגש.


 מתנות למשתתפים בקורסי הכנה ללידה

דילוג לתוכן