בניהול ד"ר קרלוס רוזנברג - רופא נשים מיילד ונתי רוזנברג - דולה

מעוניינים ליצור עמנו קשר?

אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם:

מכתב תודה ושיתוף של גילי

1.7.15
הלידה של גילי וגילי

בערך חודשיים לפני הלידה, התחלתי לדמיין איך הייתי רוצה שהלידה שלי תהיה. הריון שני, אז אפשר פחות או יותר לדעת מה מצפה לי, אבל תמיד יש הפתעות. את הילד הראשון שלי ילדתי בלידה טבעית עם שירות של מיילדת פרטית, שבזמנו עוד אפשר היה לקבל בתשלום בבית החולים. כיוון שכיום כבר אין שרות שכזה, מאד חששתי לחלוק מיילדת עם יולדות אחרות, ולא רציתי להשאר לבד ברגעים הכי רגישים של החוויה שלי. מעבר לזה, רציתי שבעלי יהיה פנוי לתמוך בי ולא יצטרך לקרוא ליולדת, לחפש איש צוות, או באופן כללי להרגיש שהוא "בתפקיד".  

היה לי ברור שאני רוצה ללדת באופן טבעי, עם כמה שפחות התערבויות, ושהגוף שלי פשוט יודע ללדת. בכל זאת, חיפשתי לי מישהו שישמור על האינטרסים שלי ויעזור לי להתמודד עם סיטואציה כזו בתוך המערכת הרפואית.
אז, עוד לא ידעתי כמה נתי רוזנברג היא בדיוק מה שאני צריכה. קיבלתי את המספר שלה ושיתפתי אותה במחשבות שלי. נתי מיד הבינה אותי ואת הצרכים שלי, הסבירה לי את הערך המוסף של ליווי של דולה בלידה  (אני מודה שהייתי סקפטית, כי בעבר נעזרתי במיילדת אישית, ולא בדולה) והציעה שנפגש. הגענו אליה, אני ובעלי, ומעבר למעין קורס הכנה ללידה מזורז ופרטי, קיבלנו אוזן קשבת וידענו שברגע האמת, יש לנו על מי לסמוך.

 לאורך ההריון בשלבים האחרונים, יצא לי להתייעץ טלפונית עם נתי על כל מיני שאלות והתלבטויות וגם ביום הלידה.  מיותר לציין שבמעמד כזה, מאד נעים לדעת שמישהו שמכיר אותך ואת התכניות שלך מחכה לך.  התחושה שלי היתה ש"הכל בשליטה" ויחד נעבור את זה כמו שצריך. אכן כך היה. לידה טבעית, קצרה, עם הרבה מגע ותמיכה מנתי. היא הזכירה לי במהלך הצירים, את מה שלפעמים הכאב קצת משכיח – את מה שרציתי שיקרה ואת העובדה שאני בחרתי להתמודד עם הצירים כי אני יכולה ומאמינה בכוחות שלי. זאת תמיכה גדולה, שאין לה תחליף. 

נתי נשארה איתנו כמה שעות אחרי הלידה, דאגה לי ולעובר שלי שרק הרגע הפך לתינוק אמיתי, ונתנה תחושת בטחון והגנה.  אני יודעת היום שהדברים היו נראים אחרת בלי נתי, ומאד שמחה על ההחלטה שלנו להכניס אותה איתנו לרגעים הכי קסומים של החיים.

דילוג לתוכן