בניהול ד"ר קרלוס רוזנברג - רופא נשים מיילד ונתי רוזנברג - דולה

לידות בעולם – ארגון IMBCO

במרבית המדינות המתוקנות, קיימים אירגונים אשר מטרתם לשפר את שירותי המיילדות באותן המדינות. רובם הפועלים באופן מקומי. בשנים האחרונות בולט במיוחד ארגון  CIMS האמרקיאי אשר התפתח לארגון חובק עולם עם אג'נדה עולמית והוא ה IMBCO 
ה  IMBCO – international mother-baby care organization הינו ארגון בינלאומי לא ממשלתי, ללא מטרות רווח אשר נוסד כדי לפתח, לעדכן ולקדם את תכנית 10 הצעדים (IMBCI – international mother-baby care initiative) לשיפור שירותי המיילדות בכל העולם. 
ה "אבא" הרעיוני של ארגון IMBCO הוא ארגון אמריקאי בשם CIMS – coalition for improvement in maternity services.
כעת קצת הסטוריה בנוגע ל CIMS
מדובר בארגון אמריקאי ללא מטרות רווח, המאחד בתוכו הן מוסדות והן אנשי מקצוע אשר המשותף ביניהם היא הדאגה לטיב הטיפול הניתן בעת לידה ולמצב בריאותם של אמהות, תינוקות ומשפחות. 
מטרת האירגון היא קידום מודל מיילדותי אשר מטרתו לשפר התוצאות המיילדותיות, ובמקביל להוזיל עלויות. מדובר במודל המושתת על EBM (רפואה נסמכת עובדות) ועל וקידום בריאות.
בתחילת שנות ה 90 ובמאמץ משותף של אנשי מקצוע רבים ו 26 מוסדות ואירגונים אמריקאים אשר פועלים בנושאי הריון, לידה והנקה, נהגתה תכנית the mother – friendly childbirth initiative . תכנית זו הינה הקונסנסוס הראשון והיחיד מסוגו בנושא שרותי המיילדות בארהב.

הארגון ופעילותו משכו פעילים ומוסדות מכל ארצות תבל. אלה התחילו להשתתף במפגשים מתוך מטרה לארגן יוזמות דומות כל אחד במדינתו הוא. ב 2005 הוקמה ועדה בינלאומית, בתוך הארגון, אשר מטרתה ליזום תכנית בינלאומית לשיפור שרותי המילדות בכל העולם. הועדה יצרה קשר עם אנשי מקצוע, ארגונים ומוסדות ממשלתיים ופרטיים כאחד בנושא מיילדות והנקה מ 163 מדינות. כך נוצר ה database הבינלאומי הראשון של מוסדות הקשורים עם שרותי מיילדות והנקה.
השלב הבא היה לנהל סקר גלובאלי כדי לבחון מה מידת התמיכה העולמית בצעדי התכנית MFCI . נמצאה תמיכה רחבה בכמעט כל הצעדים של התכנית. נעשו ההתאמות המתאימות וכך נוצרה תכנית חדשה אשר זכתה לתמיכה רחבה מארצות העולם.
הורכבה קבוצה technical advisory group TAG  אשר מטרתה היתה לשמש ועדת היגוי כדי לנסח את הנוסח הבינלאומי הסופי
וסוף סוף, ביוני 2006 ,   בנוכחות כולם,  נערך מפגש בינלאומי בג'נבה.  שם נולדה התכנית ה IMBCI   
The international mother-baby childbirth initiative  
בהמשך, הועדה הבינלאומית של ה CIMS  הפכה לארגון חדש, ה IMBCO 
ומה שאני מציג היא תכנית IMBCI והארגון שמקדם אותה הוא ה IMBCO
תכנית עשרת הצעדים – IMBCI , התגבשה מתורתם של מוסדות וארגונים של שירותי לידה והנקה  מ 163 מדינות ועובדה עי הקבוצה המייעצת – technical advisory group של ה IMBCO . 

לארגון IMBCO יש נציגים במרבית מדינות העולם. אני נבחרתי לשמש נציג של ה IMBCO בישראל.

לקריאה על העקרונות של תכנית 10 הצעדים – IMBCI

לקריאה על  תכנית 10 הצעדים (IMBCI)

במידה ורצונך לפעול למען הפצת עקרונות התכנית, אנא צור קשר

דילוג לתוכן