בניהול ד"ר קרלוס רוזנברג - רופא נשים מיילד ונתי רוזנברג - דולה

זמן משפחה בהריון ובלידה – הפטונומיה

אתם מאוד עמוק בתוך ההריון: די באמצע, זמן טוב לעצור ולראות מסביב. כשמסתכלים אחורה אתם מבינים שעשיתם דרך משמעותית: זה התחיל כשהבדיקה הראתה שני פסים. תקופה של בוסריות, של אי ודאות, של משהו חדש ובלתי נתפס בפתח. עברתם תקופה לא קלה אשר בערבים "נשפכתן" מרוב עייפות. זאת היתה תקופה די מלחיצה של המון בדיקות, חלקן קלות חלקן מורכבות יותר וכעת מרביתן מאחוריכם. הייתם כולכולכם בתוך ההריון ולמדתם איך להתמודד אתו. לא היה לכם הרבה זמן להסתכל פנימה, אליו. והוא, שתחילה היה "בוטן" מינימליסטי ולא מורגש, גדל ממש. היום: יש לך בטן ואתם אפילו התחלתם להרגיש אותואותה. כעת, כשאתם משקיפים קדימה ניכר לכם היטב שיש עוד דרך לעבור: יש עוד זמן של גדילה, הלידה באופק אך עדיין לא כאן. ממש זמן טוב באמצע, זאת הזדמנות טובה לתת לסקרנות שלכם להוביל אותכם פנימה, אל הקטן / קטנה שלכם: מיהו? איך הוא? מה הוא אוהב? איזה מזג יש לו? מסתבר כי לקטנטנים שבבטן יש אופי משלהם כבר מראשיתם. מחקרים מראים שהם מסוגלים להמון דברים ואחת מהיכולות המופלאות היא היכולת להיות אתנו בקשר.

ההפטונומיה, אשר הינה גישת ליווי המגיעה אלינו מצרפת, מציעה לכם דרך ללוות את התינוק שבבטן בעזרת מגע עדין על הבטן שלך. אתם תוכלו בעזרתה, כפי שהרבה זוגות כבר גילו, להזמין את הקטן שלכם "לבוא אליכם", לידיים שלכם ולבלות ביחד רגעים קסומים.

מדובר בתהליך פשוט ומהנה אשר דרך מפגשים פרטניים אתי, אתם לומדים דרך נעימה להיות שלושתכם ביחד.

השהיה ביחד בתקופת ההריון טובה לכל המשפחה שבדרך: לך בן הזוג, מאפשר "להיכנס פנימה" לתוך ההריון ולהיות ביחד עם הבן או הבת לעתיד דרך קשר ישיר. לעובר שלכם, נותן אפשרות פז להכיר אתכם מגיל מוקדם, מצב אשר מסב לו רוגע ותורם להתפתחות תחושת הביטחון הבסיסי שלו כאדם לעתיד. באשר לך, ההפטונומיה מקרבת אותך רגשית לשני היקרים שלך ועוזרת לך להצמיח בדרך נעימה זו, את הביטחון ביכולתך ללדת ולהיות אמא. ולשניכם, אבא ואמא לעתיד, נותנת אפשרות להיות נוכחים עבור העובר/תינוק בתהליך לידתו, בדרכו אליכם. זהו תהליך נכון שבו כולם מרוויחים.

לבסוף, מספר מילים על לידות: כל לידה היא שיזור של שני תהליכים מיוחדים: לידתה שלה, של האישה היולדת ולידותו שלו, של התינוק. מבחינה מכאנית, התאור הוא מאוד פשוט: גוף יוצא מתוך גוף אחר. על פניו, על בסיס עובדות אלה ניתן לומר כי כל הלידות די דומות. המציאות מראה לנו שהלידות כלל לא דומות, בטח לא מאישה לאישה אך גם לא לידות שונות אצל אותה האישה. ההבדל המהותי בין לידה ללידה זאת החוויה שמתלווה לתהליך.

ההפטונומיה מציעה לכם את החוויה האופטימלית לכל אחד משלושתכם: חוויה משפחתית בהריון אשר מובילה ללידה ביחד.

אני מוסמך בליווי הפטונומי של זוגות בהריון ובלידה, את ההכשרה רכשתי במרכז לחקר ההפטונומיה CIRDH שבצרפת.

אלמנטים חשובים שעומדים בבסיס הליווי הם הנוכחות השקופה וההזמנה. בעת ליווי תינוקות שבבטן, אנחנו לומדים את הקצב שלהם ואיך להיות בטוב לקראתם ובאים שקופים. אנחנו מזמינים אותם לקשר באמצעות מגע עדין שלנו שהולך ומתפתח לאורך התהליך ומשאירים להם את הבחירה, לרוב הם נענים להזמנה ובאים אלינו.

אני מזמין אתכם להתנסות, לפרטים: 077-2032616
 

לחוויות והמלצות על ליווי הפטונומי 

לקריאה מורחבת על הפטונומיה כללית 

דילוג לתוכן