בניהול ד"ר קרלוס רוזנברג - רופא נשים מיילד ונתי רוזנברג - דולה

מעוניינים ליצור עמנו קשר?

אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם:

החוויה של נורית וכפיר

בס"ד

הקשר שלי עם " עוברי " :
בהיותי בחודש הרביעי להריוני הגעתי לבדיקה דחופה אצל ד"ר קרלוס, בעקבות תחושה של בטן קשה לחצים בבטן תחתונה ועליונה וכן באזור האגן והגב. וזאת לאחר שביקרתי אצל רופא אחר אשר טען כי אלו הם סימנים האופייניים לתקופת ההריון .

לאחר שהגעתי לד"ר רוזנברג הנ"ל הציע לי להשתתף בסדנא בהדרכתו ליצירת קשר עם העובר דבר אשר יכול להפחית את תכיפות הלחצים וכן יכולת תקשורת עם העובר בעודו ברחם דבר אשר לא נשמע לי הגיוני תחילה מאחר ולא שמעתי על כך בעבר ממכריי אך החלטתי להיענות להצעה ולהשתתף בסדנא.

תחילה הסביר לי ד"ר רוזנברג את מבנה הרחם ואת התפתחות העובר וכן על יכולת התקשורת עם העובר במגע ידיים ובתרגילים שונים וכל זאת אף בהשתתפותו של בעלי אשר גם הוא התנסה בתרגילים בסדנא (השתתפות חובה ) אשר יצרו אוירה מוזרה ונבוכה תחילה אך ממש לאחר מספר דקות פסקו הלחצים והרגשתי הקלה בבטן שהפכה לרכה ונעימה למגע ולא כמו טרם הגיעי לסדנא שסבלתי מבטן קשה (כאילו עומדת להתפוצץ כל רגע).

בליווי אישי של ד"ר רוזנברג מרגע הגיעי אליו ועד שילדתי חשתי הקלה בהריון ואף למדתי שניתן ליצור קשר עם " עוברי" ( שם חיבה שבחרנו יחד עם כפיר) תוך שאני נוגעת בבטן עם ידיי וקוראת לו בדיבור פנימי ואף קולני שקט להגיע אליי ולתת לי סימן שהוא שומע אותי בתגובה ובפליאה של ממש העובר נתן מכה בדיוק במקום שביקשתי ממנו פעם ביד ימין ופעם ביד שמאל כאשר ידיי מונחות ברצף על הבטן כמו כן נתן לנו ד"ר קרלוס " שיעורי בית" לתרגל כל יום את מה שלמדנו בסדנא וכך נוצר קשר ישיר ביני לבין העובר ואף בין בעלי לבין העובר שבכל פעם שרצה להרגיש אותו קרא לו תוך שהוא מניח את ידיו על הבטן והעובר הגיב לו שוב ושוב.

כמו כן היו תרגילים שבהם ביקשתי מעוברי לרדת למטה לאזור האגן בכדי להפחית את הלחץ בבטן העליונה ובעזרת התרגילים והתקשורת עוברי הגיב והלחץ ירד וכך קל יותר היה לי לנשום לתפקד ואף להיות חופשייה יותר בתנועותיי מה שלא יכולתי קודם לכן .
התרגילים שלמדתי בסדנא אף סייעו לי בזמן הלידה ישנם תרגילים לפתיחת האגן כך שהעובר ייכנס עם הראש למטה תרגילים אשר הקלו עליי מאוד בזמן הלידה (ישנם תרגילים שניתן לבצע בחדר לידה) ואכן ביצעתי בשיתוף עם בעלי בחדר הלידה וכך בשעה טובה ובהצלחה נולד לי בן מדהים שנולד ללא אפידורל אלא בתרגילי הרגעה הגורמים לעובר לצאת "רגוע" .

כיום לאחר היוולדו של בני ישנו קשר עמוק והרגשה נפלאה בינינו גם במצבים שהוא עייף או לא רגוע אני מדברת איתו והוא מקשיב לי ומבין את דבריי ואף מבצע את בקשתי כפי שהיה במהלך ההריון.
ברצוני לציין אף שבין בני לבין בעלי נוצר קשר דומה לאחר הלידה ולדבריו ההרגשה היא מדהימה לא ניתן להאמין עד שלא מנסים זאת ואני ממליצה בחום לכל אישה הרה לעבור את הסדנא הזו.

דילוג לתוכן